Zapowiedź Pekin 2022

2022-01-28

Już tylko tydzień dzieli nas od rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Miesiąc później zaczniemy natomiast Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. Odliczanie pomału dobiega końca, nasi reprezentanci stawiają się w Chinach, a my czekamy na ich występy z wielką niecierpliwością. Spośród 57 sportowców z Polski, aż 23 z nich to beneficjenci naszego programu.

Komu szczególnie będziemy kibicować w Pekinie?

Dokładnie 7 dni dzieli nas od rozpoczęcia zimowych zmagań sportowców na najpiękniejszej sportowej imprezie tej zimy. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich ujrzymy aż 21 beneficjentów programu PFNteam¹ºº. Na skład naszych beneficjentów składa się 13 kobiet i 8 mężczyzn, którzy wystartują w 9 olimpijskich dyscyplinach. W Pekinie może dojść do historycznego momentu, w którym beneficjent naszego programu zdobędzie pierwszy medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich! Kto powalczy o "krążki"?

Najliczniejszą grupę naszych beneficjentów na ZIO będą stanowić panczeniści. W Pekinie pojawi się ich aż 9! W skład tej grupy wchodzą: Natalia Maliszewska, Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik, Kamila Stormowska, Artur Janicki, Piotr Michalski i Damian Żurek. Również w łyżwiarstwie, jednak figurowym będziemy mogli podziwiać Ekaterinę Kurakovą, która występować będzie solowo. Rodzynkami w swoich dyscyplinach jest trzech reprezentantów. Kamila Żuk spróbuje swoich sił na torze biathlonowym, Maryna Gąsienica-Daniel powalczy o jak najlepszy wynik w narciarstwie alpejskim, a Paweł Wąsek postara się przełamać nie najlepszą formę Polaków w skokach narciarskich. Na nartach, ale w biegach, do rywalizacji o olimpijski medal staną Izabela Marcisz oraz Monika Skinder. Liczną grupę dopingować będziemy także w saneczkarstwie. Klaudia Domaradzka, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski i Mateusz Sochowicz – oto grupa naszych saneczkarzy na Igrzyska w Pekinie.
 
Nie zapominajmy takżę o naszych dwóch Paraolimpijczykach, którzy będą reprezentować Polskę miesiąc później na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich. Igor Sikorski wystartuje w narciarstwie alpejskim. Witold Skupień powalczy natomiast o medale w dwóch dyscyplinach – biegach narciarskich oraz biathlonie.
 
Nie możemy doczekać się startu Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich! Miejmy nadzieję, że Polakom uda się przekroczyć magiczną barierę 6 zimowych olimpijskich "krążków". W Pekinie szczególnie liczymy na udane występy naszych beneficjentów. Trzymamy kciuki!