Rozpoczynamy współpracę z Mikołajem Marczykiem w ramach programu PFNteam100!

Wspieranie polskiego sportu oraz promocja Polski poza jej granicami jest jednym z najważniejszych celów statutowych Polskiej Fundacji Narodowej. Przez ostatnie lata mogliśmy dumnie wspierać ponad 400 sportowców, którzy łącznie zdobyli prawie 600 medali na arenie międzynarodowej. Dziś do programu dołącza kolejny – rajdowiec Mikołaj Marczyk. 

Mikołaj Marczyk po zdobyciu dwóch tytułów Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i tytułu Mistrza Europy Juniorów rozpoczyna starty w Mistrzostwach Świata WRC2. Talent zawodnika w połączeniu z jego młodym wiekiem i zdolnościami organizacyjnymi wskazuje na szanse osiągnięcia wielkich sukcesów w Rajdowych Mistrzostwach. Świata w najbliższych latach. Od maja 2022 roku Mikołaj Marczyk przygotuje się i wystartuje w pięciu rundach Mistrzostw Świata WRC2 2022. Będą to Rajd Portugalii, Rajd Sardynii, Rajd Estonii, Rajd Finlandii i Rajd Katalonii. W tym sezonie będziemy mogli zobaczyć Marczyk za kierownicą Skody Fabii Rally2 Evo. 

Sam Mikołaj Marczyk wypowiedział się o współpracy z Polską Fundacją Narodową w ramach programu PFNteam100: „Podjęcie współpracy z Polską Fundacją Narodową to dla mnie zaszczyt i bardzo ważne wsparcie przy organizacji debiutanckiego sezonu startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC2. Narodowe wsparcie wpisuje się także w moją misję osiągania jak najlepszych wyników i reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej wśród zawodników z całego świata. Jako Polak jestem dumny z reprezentowania biało- czerwonych barw za granicą, dlatego cieszę się, że dzięki wsparciu Polskiej Fundacji Narodowej będę mógł osiągać lepsze wyniki. Środki z Polskiej Fundacji Narodowej przeznaczę na organizację startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC2.”

Tegoroczny sezon WRC2 zaczyna się 19 maja od Rajdu Portugalii, który zaliczany jest do jednego z najtrudniejszych w sezonie. Kierowcy osiągają na nim jedne z największych prędkości a sama jego długość składa się z około 300 kilometrów odcinków specjalnych. Wraz z drogami dojazdowymi, każdy kierowca musi pokonać około 1500 kilometrów.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata WRC to najwyższa kategoria rajdów samochodowych na świecie. Starty w tym cyklu rajdowym to promocja Polski w wielu zakątkach świata i w przypadku tego projektu pokazanie możliwości polskiego sportowca. Nie jest to również pierwsza sytuacja kiedy możemy oglądać zmagania Polaków w tej kategorii. Po raz pierwszy Mistrzem Świata w kategorii WRC2 w 2013 został Robert Kubica a 6 lat później drugie miejsce na podium zajął Kajetan Kajetanowicz. 

Życzymy Panu Mikołajowi Marczykowi osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz bezpiecznej i szerokiej drogi.