Noworoczne spotkanie ministra Witolda Bańki z beneficjentami team¹ºº

2019-01-28

Program team¹ºº został zainaugurowany 21 czerwca 2017 roku. Od tego momentu jego beneficjenci zdobyli już 223 medale w międzynarodowych imprezach.

W poniedziałek 28 stycznia na PGE Narodowym odbyło się noworoczne spotkanie z zawodnikami programu team¹ºº. W wydarzeniu uczestniczył minister Witold Bańka oraz m.in. Cezary Andrzej Jurkiewicz - wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej oraz Urszula Włodarczyk - dyrektor Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego.

Noworoczne spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania najważniejszych sportowych wydarzeń minionego roku.

- Cieszy mnie, że tak odpowiedzialnie podchodzicie do swojej kariery sportowej. Jestem niezwykle dumny z każdego medalu i sukcesu. Mam nadzieję, że team¹ºº pomoże Wam zrealizować największe sportowe marzenia. – powiedział podczas spotkania minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Program team¹ºº to wspólny Program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki, operatorem jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Beneficjenci otrzymują rocznie około 40 000 złotych dofinansowania. Sportowcy sami decydują, na co przeznaczą te środki. Dodatkowe finanse pozwalają im między innymi na łączenie sportowych treningów z kontynuowaniem dalszej edukacji.

Obecnie do programu należy 250 młodych, perspektywicznych, polskich sportowców. To pierwszy tego typu program w Polsce.