Nowa edycja team¹ºº

2020-09-07

7 września br. zorganizowano spotkanie członków Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej z przedstawicielami Ministerstwa Sportu oraz Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego. Tematem rozmów była przyszłość programu team¹ºº.

W związku z przełożonymi na 2021 rok Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi beneficjenci programu mogą rozliczyć się do końca września br. Nowa edycja team¹ºº wystartuje w styczniu 2021.

Obecnie trwają prace nad kształtem przyszłorocznej edycji programu team¹ºº. Celem programu jest bezpośrednie, dodatkowe i pozazwiązkowe wsparcie młodych utalentowanych zawodników, członków kadr narodowych, uprawiających indywidualne dyscypliny olimpijskie i paraolimpijskie, którzy w perspektywie najbliższych lat mają szanse stać się sportową elitą Polski.

To program Polskiej Fundacji Narodowej, który realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Sportu oraz Instytut Sportu-Państwowego Instytutu Badawczego. Team¹ºº jest pionierskim projektem, którego celem jest bezpośrednie, dodatkowe i pozazwiązkowe wsparcie młodych utalentowanych zawodników, członków kadr narodowych, uprawiających indywidualne dyscypliny olimpijskie i paraolimpijskie, którzy w perspektywie najbliższych lat mają szanse stać się sportową elitą Polski.

Każdy z beneficjentów team¹ºº otrzymuje roczne dofinansowanie w wysokości około 40 000 zł. Umożliwia to młodym zawodnikom łączenie kariery sportowej z nauką i podnoszeniem kwalifikacji. Środki można przeznaczyć m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, wynajem mieszkania czy studia. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, w ramach którego z dodatkowego finansowania korzysta już 250 sportowców, w tym zawodnicy z niepełnosprawnościami.